Co zamiast lokaty?

Szukasz konta internetowego lub lokaty bankowej? Nie wiesz jakie kont i jaki bank wybrać? Chcesz zaciągnąć kredyt? Masz problemy z ze swoim bankiem?

Co zamiast lokaty?

Postprzez skretex » 28 lut 2015, o 17:01

Hejka! Jakiś czas temu byłem pewien, że lokata to jedyna i sensowna inwestycja, ponieważ gwarantuje stały zysk i w zasadzie nie ma ryzyka straty. Teraz jednak coraz częściej zastanawiam się nad założeniem konta emerytalnego IKE, ponieważ jest dobrze oprocentowane, a rząd nie pobiera od zysku podatku. To chyba to czego szukałem! Jak myślicie?
skretex

Re: Co zamiast lokaty?

Postprzez romeo » 13 paź 2015, o 07:23

Najlepiej konto IKE bo faktycznie nie masz opodatkowania. A zawsze przecież wybieramy to co się bardziej opłaca.
romeo

Postprzez ronaldo » 13 paź 2015, o 07:47

No i to się lepiej śpiesz, bo znając nasze super państwo to już niedługo będziesz mógł cieszyć się takimi możliwościami. Także zbieraj się raz dwa.
ronaldo

Postprzez Anielica » 25 lut 2017, o 18:57

Nie przepadam za lokatami, ponieważ za jej wcześniejsze rozwiązanie płaci się bardzo wysoką karę. Oczywiście, jak ktoś ma więcej gotówki, to może sobie lokować ją nawet na 5, czy 10 lat. Ja wolę mieć na co dzień możliwość korzystania z moich pieniędzy, ponieważ zawsze mogę ich potrzebować. Dlatego preferuję konta oszczędnościowe, bo raz w miesiącu można z nich za darmo wypłacić pieniądze.
Anielica

Postprzez Agatha » 29 mar 2017, o 20:23

Ja wolę oszczędności inwestować, bo na lokatach, jak i kontach oszczędnościowych i tak nie da się nic zarobić. Kupujemy z mężem mieszkania do remontu, a potem je wynajmujemy. Mamy już pięć mieszkań i miesięcznie zarabiamy na tym dość sporo. Jest to bardzo dobra alternatywa, ponieważ zysk z tego mamy duży.
Agatha

Postprzez karczan » 4 kwi 2017, o 12:02

Popatrzcie na to - http://www.big.biz.pl/poradnik-inwestor ... -bankowej/
Czy Waszym zdaniem to jest wiarygodne? Lokaty na dnie, a obligacje prywatne?
Na moje oko z opisu wynika, że zabezpieczenie warte więcej niż obligacja.
Więc gdzie ryzyko?
karczan

Postprzez Boxer » 10 maja 2017, o 07:39

Sporo osób zamiast zwyczajnych lokat wybierało jeszcze jakiś czas temu polisolokaty, jednak one okazały się nie do końca słusznym wyborem, bo w wielu przypadkach były kompletnie nieopłacalne. W sumie też miałem z tym poważne problemy, bo opłaty likwidacyjne, którym trzeba było sprostać przy rezygnowaniu z polisolokaty okazały się dla mnie zbyt duże. Na szczęście istnieją jeszcze kancelarie (w moim przypadku padło na http://oplatylikwidacyjne24.pl/), które pomagają w tak trudnych sytuacjach. W moim przypadku udało się na szczęście zmniejszyć wszelkie straty do niemal całkowitego minimum. Dość mam już tych bankowych rewelacji. :evil:
Boxer

Postprzez tomek440 » 1 cze 2017, o 09:13

Macie sporo racji, ale jak lokata to właśnie długoterminowa, w końcu ma to być bezpieczny zysk, a taki się osiągnie dopiero po jakimś czasie. Dobrze się wychodzi, przeglądając rankingi, choćby ten http://extralokaty.pl/ chociaż fajnie by było jakby trochę rozbudowali ranking lokat ;)
tomek440

Postprzez karczan » 3 lip 2017, o 05:54

Proszę tutaj - https://www.big.biz.pl/poradnik-inwesto ... -bankowej/
Kwestia taka, jak do tego podejdziecie, ale ... sam też szukam i wydaje mi się, że potencjał inwestycyjny, to jest teraz spory.
Jak go oceniacie? Czemu ktoś daje aż takie zabezpieczenie? To istnieje od lat, a nie znalazłem choćby jednego, negatywnego komentarza...
Poważnie...
karczan

Powrót do Banki