Czy można zwracać towar kupiony w sklepie internetowym?

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Czy można zwracać towar kupiony w sklepie internetowym?

Postprzez Wera » 30 lis 2016, o 17:47

Cześć Wam. Chciałabym się dowiedzieć, czy można bez problemu zwracać rzeczy kupione w sklepach internetowych? Kupiłam buty za 500 zł i są na mnie za małe :cry: Sprzedawca twierdzi, że nie mam takiego prawa, bo buty były przecenione. Co mam robić?
Wera

Re: Czy można zwracać towar kupiony w sklepie internetowym?

Postprzez Natalie » 30 lis 2016, o 20:10

Witaj na forum! Ze zwrotem towarów zakupionych przez internet nie powinno być nigdy problemów. Sprzedawca jest niedoinformowany! Pełnowartościowy towar zakupiony przez internet można zwrócić w ciągu 14 dni. Konsument zawsze może odstąpić od umowy na odległość i zwrócić zakupioną w ten sposób rzecz bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Nawet odbiór osobisty rzeczy kupionej w e-sklepie nie powoduje utraty tego prawa! Jeżeli sprzedawca nie będzie respektował Twojego prawa, to możesz wybrać się do Rzecznika Praw Konsumenta.
Natalie

Re: Czy można zwracać towar kupiony w sklepie internetowym?

Postprzez Dajwid » 10 gru 2016, o 17:50

Dobrze, że prawo jest tak dobrze uregulowane. Ja lubię kupować rzeczy przez internet, ponieważ są one tańsze, niż w sklepach stacjonarnych. Poza tym nie muszę tracić czasu na chodzenie po galeriach. Kupuję ubrania, kosmetyki, sprzęty AGD i RTV. Gdy coś mi się nie podoba, to mogę zwrócić dany produkt bez podawania przyczyny w ciągu 14 dni.
Dajwid

Powrót do Prawo