Gdzie wykupić OC dla firmy?

Na tym forum można dyskutować na temat przedsiębiorczości (własnej działalności gospodarczej, podatków, ZUS itp.), procesu rekrutacji i CV, reguł, jakimi się rządzą. Wszytko co związane z zakładaniem i prowadzeniem własnego biznesu.

Gdzie wykupić OC dla firmy?

Postprzez Kapitan » 30 lis 2016, o 20:05

Cześć! Proszę Wam o pomoc w temacie ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, ponieważ kompletnie się na tym nie znam. Mam zamiar otworzyć firmę specjalizującą się w oprogramowaniu i chciałbym wykupić ubezpieczenie OC za szkody wyrządzone z wadliwym wykonaniem pracy. Jaki ubezpieczyciel jest godny zaufania? Ile będzie wynosić składka? Na jakie kruczki w umowach warto zwrócić uwagę?
Kapitan

Re: Gdzie wykupić OC dla firmy?

Postprzez Seba » 30 lis 2016, o 21:07

Cześć! Pomogę Ci, bo też prowadzę firmę związaną z oprogramowaniem. Musisz wykupić ubezpieczenie OC od błędów. Przed wyborem zapoznawałem się z wieloma zakładami ubezpieczeń i wybrałem firmę AXA. Mam wykupione już u nich ubezpieczenie OC samochodu i jestem zadowolony z usług.

Wypłata odszkodowania odbywa się w następujący sposób. Najpierw osoba trzecia, która czuje się poszkodowana przez twoją firmę, składa pisemne roszczenie do twojej firmy. Następnie ty składasz szkodę do Zakładu Ubezpieczeń, z pełną dokumentacją. Wysokość składki w ubezpieczeniu OC zależy od rodzaju działalności, wielkości rocznego obrotu, a także przyjętej sumy gwarancyjnej. Przed podpisaniem umowy trzeba ją dokładnie przeczytać. Roczny koszt ubezpieczenia wynosi około tysiąc złotych. Jak będziesz mieć ubezpieczenie OC, to firmę będzie prowadzić Ci się przyjemnej. Wszystko jest dokładnie opisane tutaj: http://www.zakladamyfirme.pl/artykul_narzedziowa,839,839,7115,ubezpieczenie-oc-w-dzialalnosci-przedsiebiorcy.html
Seba

Postprzez Agatha » 10 gru 2016, o 16:54

Zapoznaj się z ofertą różnych firm. W internecie dostępne są kalkulatory OC, w których po wypełnieniu konkretnych danych wyświetlą Ci się ceny ubezpieczeń w poszczególnych firmach. Możesz też wybrać się do pośrednika i na pewno Ci pomoże. W umowach OC musisz zwracać uwagę na to, czy jest podana ilość kilometrów, którą możesz pokonywać w ciągu roku i czy możesz przekraczać granicę naszego kraju.
Agatha

Postprzez Max » 10 gru 2016, o 21:03

Mój brat prowadzi swoją kancelarię radcowską i ma wykupione ubezpieczenie OC dla siebie, które jest obowiązkowe ze względu na wykonywany zawód. Zdecydował się na firmę AXA, bo miała najlepszą ofertę i dokładnie przedstawione warunki. Co miesiąc płaci chyba ok. 100/200 zł i ma święty spokój, jakby niechcący wyrządził jakąś szkodę Klientowi. Pamiętaj, ze jesteśmy tylko ludźmi i zawsze możemy się pomylić. Lepiej wykupić to ubezpieczenie niż płacić potem za błąd z własnej kieszeni.
Max

Powrót do Firma i biznes