Inwestowanie małych kwot na forex

Na tym forum można dyskutować na temat przedsiębiorczości (własnej działalności gospodarczej, podatków, ZUS itp.), procesu rekrutacji i CV, reguł, jakimi się rządzą. Wszytko co związane z zakładaniem i prowadzeniem własnego biznesu.

Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez karczan » 10 kwi 2017, o 13:08

Jak wygląda start na forex? Czy wtedy są wymagane jakieś większe sumy, czy też można działać normalnie bazując na niewielkich kwotach? No i właśnie... czy inwestując małe kwoty można realnie zarobić dobre pieniądze? Jakie są Wasze doświadczenia? Od jakich sum wy startowaliście?
karczan

Re: Inwestowanie małych kwot na forex

Postprzez felis » 11 kwi 2017, o 16:58

Przecież zaczynanie od małych kwot jest jedyną rozsądną formą inwestowania na forex. Nie masz doświadczenia i chcesz rzucać dużymi kwotami? To chyba oczywiste, że to bezsens. Od nauki masz okres testowy, a pierwsze inwestycje zdecydowanie powinny się opierać na niewielkich kwotach. Wtedy niewiele ryzykujesz. Inna sprawa, że podstawą na początek jest np. obligatoryjne stop loss, z pomoca którego po prostu określasz maksymalne ryzyko, na jakie się decydujesz.
felis

Postprzez karczan » 12 kwi 2017, o 13:20

Widzę w wielu opisach systemów info o stop loss, ale obligatoryjne to mi nic nie mówi.
Co masz dokładnie na myśli?
karczan

Postprzez felis » 13 kwi 2017, o 15:21

To oznacza, że masz ustawione automatycznie ceny waluty na jakie się godzisz, tj. minimalne ceny. W momencie kiedy kurs waluty spadnie do tego poziomu, jest ona automatycznie sprzedawana. To ma służyć ochronie kapitału, minimalizowaniu strat. Nie ma takiej sytuacji, że nagle wszystko stracisz. Nie musisz ustawiać stop loss, bo masz ja automatycznie ustawione na racjonalnym poziomie.
felis

Postprzez felis » 15 kwi 2017, o 19:39

Ale jaki to w takim razie sens? Nie lepiej w takiej syttuacji wcześniej użyć tej opcji anulowania operacji i nie tracić tak dużej kasy?
felis

Postprzez karczan » 18 kwi 2017, o 13:06

Ale jaki to w takim razie sens? Nie lepiej w takiej syttuacji wcześniej użyć tej opcji anulowania operacji i nie tracić tak dużej kasy?
karczan

Postprzez felis » 19 kwi 2017, o 16:27

Z anulowania operacji korzystasz raczej wtedy, kiedy dochodzi o gwałatownych spadków. Doszło do jakiegoś wydarzenia, które wpłynęło nagle na szybkie obniżanie się kursu i to jest ratunek w takich sytuacji. Przy normalnych zmianach rynkowych stop loss jest wystarczające. Pamiętaj też, że raczej nie sidzisz cały czas przy systemie i obserwujesz kursy...
felis

Postprzez karczan » 20 kwi 2017, o 13:13

No i teraz faktycznie to trzyma się kupy - rozumiem o co chodzi.
Ale coś takiego naprawdę się dzieje? Żeby aż tak drastycznie kurs zaczął się zmieniać?
karczan

Postprzez felis » 21 kwi 2017, o 15:35

Aż tak drastyczne zmiany nie są zbyt częste, ale jednak do nich dochodzi, a wtedy nie kontrolując wydarzeń można naprawdę wiele stracić. Nie pamiętam kiedy ostatnim razem były drastyczne spadki, ale do tego dochodzi. I tutaj pojawia się sztuak reakcji - inwestorzy, którzy nie mają doświadczenia, nie potrafią też sensownie reagować.
felis

Postprzez karczan » 16 maja 2017, o 07:42

Zacząłem inwestowanie i dostrzegam coraz więcej istotnych elementów, jakich wcześniej nie widziałem.
Niektórzy brokerzy mocno kręcą. W Easymarkets mam stałe spready, gwarantowany stop loss czy brak poślizgów w cenach transakcyjnych bez względu na aktualną sytuację rynkowa, a widziałem, że np. przy okazji wybór we Francji u niektórych te spready robiły się zmienne. Zwracajcie uwagę na to, czy systemy dają gwarancję parametrów bez względu na sytuację rynkową. To ma ogromne znaczenie.
karczan

Powrót do Firma i biznes