ja sie chce rozwiesc a maz nie odbiera poczty!

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

ja sie chce rozwiesc a maz nie odbiera poczty!

Postprzez alverix » 24 lut 2016, o 14:29

czesc! mam nie lada problem, i nie za bardzo wiem jak go ogarnac. jestem rok po slubie, ale niestety okazalo sie ze moj jeszcze maz ma kochanke, z ktora byl w zwiazku jeszcze w okresie naszego narzeczenstwa. dowiedzialam sie o tym pol roku po slubie i wtedy tez wnioslam o rozwod, prawdopodobnie ozenil sie ze mna dla mieszkania, ktore wiedzial ze otrzymam w spadku po zmarlym wujku (taki byl zapis w testamencie). chcial mnie wykorzystac i pozniej sie ze mna rozwiesc. teraz moj wujek jest w szpitalu, prawdopodobnie niebawem czeka mnie pogrzeb, wnioslam o rozwod ale maz celowo utrudnia rozpoczecie sprawy majac nadzieje ze uda mu sie jeszcze polozyc łapę na mieszkaniu. i tu pytanie - czy da sie ten rozwod jakos przyspieszyc? maz nie odbiera poczty, ma wszystko gdzies i wydzwania do mnie z pogrozkami. ja mieszkam w warszawie, on wyprowadzil sie do lodzi (tam jest ta dziewczyna) i oboje nie odbieraja jakiejkolwiek poczty. pomocy nie chce stracic tego mieszkania z powodu takiego dupka, a bylam na tyle glupia ze nie podpisalam zadnej intercyzy (nie mamy za bardzo zadnego majatku, wiec tez i nie bylo po co). boje sie teraz ze jeszcze nabierze jakichs kredytow i bedzie chcial je splacic z mojego mieszkania. nie wiem juz co robic, pomozcie mi prosze czy mnie prawo w tym wypadku zupelnie nie chroni?
alverix

Re: ja sie chce rozwiesc a maz nie odbiera poczty!

Postprzez KancelariaBudrewicz » 1 mar 2016, o 14:45

Nie trzeba się się martwić o mieszkanie! Nieruchomości dziedziczone w trakcie małżeństwa nie wchodzą w skład majątku wspólnego, są zawsze majątkiem osobistym, więc nie ma możliwości, żeby mąż ot tak “położył łapę” na tym mieszkaniu. Jeśli chodzi o długi, to te, które powstały bez zgody małżonka obciążają tylko tego, kto zaciągnął dług. Jeżeli nie ma wspólnego majątku, to nie ma się czym przejmować. Co do rozwodu – jedynym wyjściem jest wniosek o tzw. kuratora do doręczeń. Można też wnosić o ustalenie adresu przez komornika (płatne, sąd potem rozliczy w wyroku). Sugeruję rozwód z wyłącznej winy męża – nie zaszkodzi, a może tylko pomóc. Plus aspekt moralny. Mam kancelarię w Warszawie, w razie czego mogę pomóc: http://www.rozwod-warszawa.pl/
Paweł Budrewicz Kancelaria Radcy Prawnego

ul. Ogrodowa 28/30 lok. 324, 00­896 Warszawa

tel. (22) 203 61 10, www.rozwod­warszawa.pl
KancelariaBudrewicz

Postprzez alverix » 3 mar 2016, o 13:06

jeszcze jedno pytanie - jeszcze maz mowi, ze jak tylko dostane to mieszkanie to on sie tam wprowadzi, bo ma takie prawo i jak bedzie trzeba to wezwie policje i wywazy drzwi. czy to sa tylko pogrozki czy faktycznie moze tak zrobic? czy moze przejac to mieszkanie przez zasiedzenie?
alverix

Postprzez KancelariaBudrewicz » 11 mar 2016, o 08:29

Jeśli jest Twoim mężem - niestety, ale ma prawo do korzystania z nieruchomości należących do Ciebie. Utraci je po rozwodzie. Nie przejmie mieszkania przez zasiedzenie - bo ewidentnie robi to w złej wierze, a wtedy zasiedzenie nie jest możliwe, a nawet gdyby było - potrzebowałby na to 20 lat.
Paweł Budrewicz Kancelaria Radcy Prawnego

ul. Ogrodowa 28/30 lok. 324, 00­896 Warszawa

tel. (22) 203 61 10, www.rozwod­warszawa.pl
KancelariaBudrewicz

Powrót do Prawo