Jak nie dziedziczyć długów

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Jak nie dziedziczyć długów

Postprzez michal » 31 sty 2015, o 17:25

Nie mam od dłuższego czasu kontaktu z moimi rodzicami. Wiem jednak, że są zadłużeni po same pachy – wszystkiemu winien alkohol. Co mam zrobić żeby nie odziedziczyć ich długów?
michal

Re: Jak nie dziedziczyć długów

Postprzez miki » 13 lut 2015, o 10:58

Wiem, że istnieje taki sposób może wystarczy odmówić przyjęcia spadku? Skoro i tak nic nie odziedziczysz?
miki

Postprzez mikus » 16 lut 2015, o 12:59

Z tego co się orientuję to zmieniło się prawo. Nie musisz się martwić o odziedziczenie długów. Kiedyś mój kolega miał podobną sytuację z ojcem, też bał się że odziedziczy po nim długi, ale podpisał jakiś papier u notariusza, nie wiem co to było.
mikus

Postprzez Agatha » 30 wrz 2016, o 19:37

Jeżeli nie chcesz dziedziczyć długów, to nie możesz przyjąć spadku. Musisz od razu go odrzucić. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swojego powołania.
Agatha

Postprzez andziol12 » 30 lip 2017, o 19:07

Tak jak wyżej. Aby nie odziedziczyć długów musisz zrzec się spadku. Przyjmując spadek przyjmujesz też długi itp. Coś za coś.
być albo nie być.
andziol12

Powrót do Prawo