Kaucja za mieszkanie

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Kaucja za mieszkanie

Postprzez kruszynka » 12 paź 2015, o 14:17

Mieszkamy z mamą w wynajmowanym mieszkaniu, jest to kamienica. Znalazłyśmy coś lepszego i chcemy się wyprowadzić, jednak właścicielka nie chce nam oddać kaucji. Uznała, że to było odstępne. Mam jednak od niej kwitek, że wpłacona została kaucja 10 000. Wiem, że mogę iść do sądu, ale chciałabym tego uniknąć, bo za dużo z tym roboty. Proszę o pomoc. W jaki inny sposób mogę odzyskać pieniądze?
kruszynka

Re: Kaucja za mieszkanie

Postprzez ucja » 12 paź 2015, o 14:20

Nie wiem jak można załatwić taką sprawę pomijając sąd. Skoro właścicielka po dobroci nie chce oddać pieniędzy to nie masz wyjścia. Możesz ją jeszcze postraszyć oficjalnym pismem od prawnika.
ucja

Postprzez xxvikixx » 12 paź 2015, o 14:23

A weźcie się nie wyprowadzajcie! Mieszkajcie i nie płaćcie czynszu aż się wam w końcu zwróci ta kasa i już po sprawie.
xxvikixx

Postprzez Anonim » 30 kwi 2017, o 10:32

Jeżeli macie podpisaną umowę, nie powinno być problemów ze zwrotem kaucji. Na początku możesz wysłać tej Pani list polecony z potwierdzeniem odbioru dotyczący zwrotu kaucji z prośbą o zwrot kaucji. A jak się nie uda, to złóż pozew cywilny.
Anonim

Powrót do Prawo