Kredyt hipoteczny a własna działalność

Szukasz konta internetowego lub lokaty bankowej? Nie wiesz jakie kont i jaki bank wybrać? Chcesz zaciągnąć kredyt? Masz problemy z ze swoim bankiem?

Kredyt hipoteczny a własna działalność

Postprzez maciej » 31 sie 2014, o 13:48

Od dwóch miesięcy prowadzę własną działalność, a wcześniej byłem zarejestrowany w urzędzie pracy. Zastanawiam się czy jakiś bank może w tej chwili udzielić mi kredytu hipotecznego? Słyszałem, że potrzebne jest stałe zatrudnienie a jak ma się swoją działalność to jest nawet jeszcze lepiej. Wydaje mi się jednak, że dwa miesiące to jednak za mało. Ktoś ma jakieś informacje w tej sprawie?
maciej

Re: Kredyt hipoteczny a własna działalność

Postprzez moniczka1 » 30 lis 2014, o 16:26

Byłam kiedyś w podobnej sytuacji jednak okazało się, że działalność musi być prowadzona przez minimum 12 miesięcy. Dodatkowo wpływy nie mogą być nieregularne ani zbyt niskie, gdyż to jest dla banku odstraszające. Być może teraz sytuacja się zmieniła i ten okres jest krótszy, jednak szczerze w to wątpię.
moniczka1

Postprzez frodo00 » 30 lis 2014, o 16:30

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz banki, które udziela ci kredytu hipotecznego po pół roku od rozpoczęcia prowadzenia działalności. Dwa miesiące to stanowczo za mało nawet jak masz spore wpływy. Niestety ale będziesz musiał odwiedzić kilka banków i sdamodzielnie porównywać oferty. Już współczuję...! :)
frodo00

Postprzez rhianna » 20 kwi 2015, o 11:17

Podpinam się do pytania, też się nad tym ostatnio zastanawiałam, ale nie mam możliwości udać się do banku w najbliższym czasie. Ciekawa jestem czy mozna dostać taki kredyt
rhianna

Powrót do Banki