Mój PIT a urząd pracy

Forum dla specjalistów i amatorów prawa podatkowego. ... Forum jest wolną, nieskrępowaną platformą wymiany myśli i poglądów na tematy podatkowe.

Mój PIT a urząd pracy

Postprzez asia » 20 mar 2015, o 14:47

Hej, mam pytanie odnoście rozliczeń PIT. Miałam w zeszłym roku umowę zlecenie na dwa miesiące. W tym czasie byłam zarejestrowana jako bezrobotna – dla ubezpieczenia. Nie zgłosiłam tej umowy bo nie chciałam być wyrejestrowana, teraz muszę ją uwzględnić w rozliczeniu PIT. Myślicie, że urząd pracy da mi jakąś karę? Urząd skarbowy może poinformować urząd pracy?
asia

Re: Mój PIT a urząd pracy

Postprzez darek » 20 mar 2015, o 14:49

Wszystko zależy od tego, czy od umowy miałaś odprowadzone składki ZUS. Jeśli tak, to nastąpi zdublowanie się składek i ZUS wyśle informację do urzędu pracy. W takiej sytuacji problemy możesz mieć.
darek

Re: Mój PIT a urząd pracy

Postprzez kaska » 20 mar 2015, o 14:53

Tak, mogą być problemy ale to zależy czy pobierałaś zasiłek dla bezrobotnych i w tym czasie podpisałaś umowę zlecenie. Jeśli nie pobierałaś zasiłku to myślę, że o sprawie nie będzie nikt pamiętał :)))) Głowa do góry i bądź dobrej myśli.
kaska

Powrót do Podatki