Ojciec nie chce płacić alimentów!

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Ojciec nie chce płacić alimentów!

Postprzez xxvikixx » 12 paź 2015, o 14:24

Mój własny ojciec grozi mi, że przestanie opłacać alimenty. Dostałam informację o tym, że został wyznaczony termin rozprawy. Ojciec złożył wniosek do sądu i liczy na umorzenie alimentów. Ja mieszkam daleko od domu i studiuję dziennie. Na całe moje utrzymanie łoży mama. Alimenty mojego ojca są kroplą w morzu a on jeszcze chce mi je odebrać. Nie wiem co robić aby do tego nie doszło?
xxvikixx

Re: Ojciec nie chce płacić alimentów!

Postprzez ucja » 12 paź 2015, o 14:31

Jeśli studiujesz w innym mieście i te pieniądze faktycznie są ci potrzebne, to nie musisz się obawiać. Wystarczy, że w sądzie powiesz prawdę. Sąd nie jest głupi, zobaczy, że twój ojciec pragnie uchylić się od obowiązku płacenia alimentów.
ucja

Postprzez sodeksik » 12 paź 2015, o 14:34

Miałem podobny problem ale sąd przychylił się do mojej osoby. Alimenty nie zostały mi cofnięte. Życzę powodzenia.
sodeksik

Postprzez sarah » 10 gru 2016, o 20:46

Ojciec nie może przestać Tobie płacić alimentów do 26 roku życia, jeśli się uczysz. Gdy przestanie płacić, to możesz iść z wnioskiem do sądu. Sprawę na pewno wygrasz. A alimenty, których ojciec Ci nie wypłacił będą zwrócone z nawiązką. Nie bój się, trzeba walczyć o swoje!
sarah

Powrót do Prawo