Reklamacja a brak paragonu

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Reklamacja a brak paragonu

Postprzez James » 30 sty 2017, o 17:26

Cześć! Zgubiłem paragon od suszarki do włosów, a nie mam paragonu. Czy mogę złożyć reklamacje? Na stronie internetowej sklepu pisze coś takiego: „Reklamacje uwzględnione są tylko wraz z oryginalnym dowodem zakupu (paragonem fiskalnym lub fakturą VAT). W przypadku jego braku reklamacja nie zostanie uznana, a towar zostanie odesłany na koszt Klienta.” Co zrobić w tym przypadku?
James

Re: Reklamacja a brak paragonu

Postprzez Wera » 30 sty 2017, o 18:38

Z tego co się orientuję nie trzeba mieć już paragonów przy składaniu reklamacji. Wystarczy w jakikolwiek sposób udowodnić, że dokonało się zakupu, np. poprzez wyciąg z karty czy nawet zdjęcie paragonu. Poszukaj w Google informacji na ten temat i może uda Ci się jakoś rozwiązać ten problem z sprzedawcą, a jak nie, to skieruj sprawę do sądu.
Wera

Re: Reklamacja a brak paragonu

Postprzez Anonim » 28 mar 2017, o 11:58

Dobrze, że prawo się zmieniło i są możliwe reklamacje bez paragonu. Wystarczy wydrukować tylko potwierdzenie płatności, udowodnić, że kupiło się dany towar w tym sklepie. Dlatego ja staram się za większość rzeczy płaci kartą płatniczą. Mam wtedy dowód na koncie. Kilka razy już korzystałem z tego prawa.
Anonim

Powrót do Prawo