Reklamacja sprzętu

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Reklamacja sprzętu

Postprzez magdalenka » 30 kwi 2015, o 12:52

Hej, mam pytanie odnośnie reklamacji. Kiedyś było prawo, które mówiło że jak oddajemy sprzęt do reklamacji trzeci raz z tego samego powodu, to możemy żądać zwrotu pieniędzy bądź wymiany na całkiem nowy towar. A jak się to ma teraz?
magdalenka

Re: Reklamacja sprzętu

Postprzez iwonka » 30 kwi 2015, o 12:54

Ja w zeszłym roku miałam taki problem z blenderem, to był jakoś maj, no ale nie przeszła prośba o wymianę na nowy towar. Jednak mnie kończyła się wtedy już gwarancja i myślę, że oni to wszystko przetrzymywali w czasie...
iwonka

Postprzez juchunia » 30 kwi 2015, o 12:56

Kiedyś było takie prawo, potem je zniesli, więc w maju zeszłego roku faktycznie mogli ci tego nie uwzględnić. Ale podobno od grudnia miało wejść to od nowa, więc powinnaś się o to faktycznie starać!
juchunia

Postprzez Majka » 30 kwi 2017, o 18:54

Zawsze, jak kupuję jakiś sprzęt AGD czy RTV to zachowuję paragon na okres gwarancji. Gdy coś zepsuje, to odsyłam sprzęt do serwisu lub oddaję do sklepu. Wiele razy otrzymałam już za darmo nowy sprzęt. Gwarancja na zakup sprzętów wynosi 24 miesiące.
Majka

Powrót do Prawo