Rozliczacie PIT-y przez internet, czy osobiście w urzędzie?

Forum dla specjalistów i amatorów prawa podatkowego. ... Forum jest wolną, nieskrępowaną platformą wymiany myśli i poglądów na tematy podatkowe.

Rozliczacie PIT-y przez internet, czy osobiście w urzędzie?

Postprzez Sojka » 25 lut 2017, o 17:51

Cześć! Już niektórzy z nas składają deklaracje podatkowe. Ja jeszcze czekam na PIT z pracy i jestem ciekawy, czy dostanę zwrot jakiegoś podatku :) Mam nadzieję, że nie będę miał niedopłaty.

Chciałbym się dowiedzieć, czy preferujecie rozliczenia przez internet za pomocą programu e-Deklaracje, czy jeździcie osobiście do Urzędu? Ja jeździłam zawsze do urzędu, ale w tym roku mam zamiar skorzystać z programu. Jego obsługa jest łatwa, czy trudna?
Sojka

Re: Rozliczacie PIT-y przez internet, czy osobiście w urzędz

Postprzez Wera » 28 lut 2017, o 18:13

Dzisiaj otrzymałam pocztą z pracy rozliczenia PIT-ów. Cieszę się bo mam zwrot podatku. Otrzymam 1500 zł. Zawsze to coś! Pracuję już od 10 lat a jeszcze nigdy nie płaciłam podatku. Rozliczenia robię zawsze za pomocą programu e-deklaracje.
Wera

Re: Rozliczacie PIT-y przez internet, czy osobiście w urzędz

Postprzez Seba » 28 mar 2017, o 12:10

Ja złożyłem PIT przez internet 1 marca i po dwóch tygodniach otrzymałem pieniądze. Nadpłata została przyniesiona przez listonosza, ponieważ w urzędzie nie podałem numeru konta. Ze zwrotu podatku jestem zadowolony, bo było to ponad tysiąc złotych. Rozliczenia przez program e-deklaracje są szybsze, niż ręczne na papierze.
Seba

Powrót do Podatki