Zalety posiadania kominka-jakie są?

Inne tematy związane z motoryzacją nie pasujące do innych działów

Zalety posiadania kominka-jakie są?

Postprzez malika » 29 lis 2014, o 09:55

Wśród naszych znajomych zapanowała jakaś dziwna moda na kominki. Niemal wszyscy nasi znajomi montują je albo w swoich nowych domach albo remontują swoje dotychczasowe wnętrza i przyznaję, że chyba też "złapałam" bakcyla. Zastanawiam się tylko, czy warto montować kominek w domu i czy faktycznie pozwala obniżyć koszty ogrzewania ciepła w domu, które póki co doprowadzają nas każdej zimy do palpitacji serca...
malika

Re: Zalety posiadania kominka-jakie są?

Postprzez Anonim » 10 gru 2016, o 17:35

Uważam, że warto, chociażby ze względów estetycznych. Ja mam u siebie w domu normalne ogrzewanie na węgiel kamienny, ale dodatkowo w salonie mam kominek. W zimie lubię usiąść przy kominku i ogrzać się. Odgłos palącego drewna jest także cudowny.
Anonim

Postprzez Boxer » 17 maja 2017, o 10:29

Mnie kominki raczej średnio się podobają, choć trzeba przyznać, że są nawet fajnym dodatkiem do wnętrz. Nie mogą jednak zastąpić centralnego ogrzewania, więc mogą być jedynie swego rodzaju uzupełnieniem. Dlatego też dziwię się ludziom, którzy korzystają w przypadku ogrzewania tylko z takich kominków. Ja mam kocioł CO i palę w nim przede wszystkim węglem. Węgiel orzech dostarczany jest przez firmę Smart Trans (http://smarttrans.eu/), co gwarantuje jakość polskiego produktu. W okresie zimy wykorzystanie do ogrzewania dobrego węgla jest najlepszym rozwiązaniem. ;)
Boxer

Postprzez Korolo » 25 maja 2017, o 11:07

Dla osób sceptycznie nastawionych do tradycyjnego kominka zawsze dobrym rozwiązaniem może być kominek ekologiczny gdzie paliwem jest specjalistyczny żel :D Funkcji cieplnej nie spełnia, ale dekoracyjną owszem :)
Korolo

Postprzez brala » 29 gru 2017, o 21:55

Kominek to fajna sprawa, tworzy świetny klimat w domu i w ogóle. Jest tylko problem kiedy trzeba ten komin wyczyścić. My właśnie czytamy artykuł gdzie jest opisane czyszczenie komina wg. Castoramy , bo nie chcemy do tego zatrudniać fachowców. Oszczędność zawsze w cenie ;)
brala

Powrót do Pozostałe