Zdjęcie w CV

Na tym forum można dyskutować na temat przedsiębiorczości (własnej działalności gospodarczej, podatków, ZUS itp.), procesu rekrutacji i CV, reguł, jakimi się rządzą. Wszytko co związane z zakładaniem i prowadzeniem własnego biznesu.

Zdjęcie w CV

Postprzez karolka102 » 30 cze 2015, o 13:41

Witam wszystkich na forum. Jakiś czas temu skończyłam studia i zaczęłam rozglądać się za swoją pierwszą pracą. Wiem, że nie mogę mieć dużych wymagań ze względu na brak doświadczenia. Z drugiej strony, nie chciałabym rozpocząć kariery zawodowej od stanowiska sprzedawcy w kebabie. Właśnie dlatego chciałabym dobrze napisać swoje CV. Zastanawiam się jednak nad tym czy umieścić w nim swoje zdjęcie. Jak myślicie?
karolka102

Re: Zdjęcie w CV

Postprzez oksanka » 30 cze 2015, o 13:44

Wydaje mi się, że teraz zdjęcie w CV to podstawa. Spotkałam się też z czymś takim jak selekcja wstępna, czyli CV bez zdjęcia są odkładane na bok.
oksanka

Postprzez robercik » 30 cze 2015, o 13:47

Pamiętaj, żeby zdjęcie było eleganckie i profesjonalne, a najlepiej czarno-białe. Na zdjęciach nie wychodzi się dobrze, zawsze lepiej na żywo, jednak jeśli wybierać to stawiam na zdjęcie bez koloru.
robercik

Postprzez Max » 7 lis 2016, o 23:21

Musisz pamiętać o zdjęciu do CV. Im ładniejsze, tym masz większą szansę na znalezienie pracy. Najlepiej wybierz się do fotografa i zrób sobie takie zdjęcie, jak do dowodu. Pod żadnym pozorem nie wklejaj do CV wyciętej głowy np. ze zdjęcia z wakacji, bo będzie to świadczyć o Twojej niekompetentności.
Max

Postprzez Dajwid » 10 gru 2016, o 18:00

Ja zawsze do CV wklejam zdjęcie, takie które mam zrobione do dowodu, czy paszportu. Skanuję je i umieszczam w edytorze tekstu. Dzięki temu moje CV wygląda elegancko i profesjonalnie. Według mnie lepiej wyglądają takie zdjęcia, niż dodane takie z wakacji.
Dajwid

Postprzez Wera » 28 mar 2017, o 11:39

Od wysłanego CV zależy, czy zostanie się zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną. Zazwyczaj ma się tylko jedną szansę. Ja daję zawsze takie zdjęcie, które mam w dowodzie, czy paszporcie.
Wera

Postprzez Majka » 30 kwi 2017, o 10:19

Zdjęcie do CV najlepiej wykonać u profesjonalnego fotografa, ponieważ będziemy wyglądać na nim profesjonalnie. Ja lubię się uśmiechnąć na takim zdjęciu. Wydaje mi się, że takie CV jest lepiej czytane przez pracodawcę :)
Majka

Powrót do Firma i biznes