Zwrot towaru zakupionego przez internet

Forum na temat prawa, dyskusje z prawa: pracy, rodzinnego, internetowego, cywilnego, karnego. bezpłatne porady prawne, pytania i odpowiedzi.

Zwrot towaru zakupionego przez internet

Postprzez eldoo » 31 sie 2014, o 13:58

Mam problem ze zwrot towaru zakupionego przez internet. Sprzęt był zakupiony na osobe prywatną (która prowadzi działalność gospodarczą). Sprzedający twierdzi, że nie mogę zwrócić sprzętu gdyż jest on zgodny z profilem prowadzonej przeze mnie działalności. Czy faktycznie nie mogę dokonać takiego zwrotu? Przecież w końcu nie kupiłem tego towaru na firmę, mimo iż prosiłem o wystawienie fa vat?
eldoo

Re: Zwrot towaru zakupionego przez internet

Postprzez Sebastian » 30 lis 2014, o 16:52

Już kiedyś spotkałem się z czymś podobnym. Prawda jest taka, że teoretycznie możesz zwrócić ten towar, ale właśnie jeśli jest on zgodny z profilem firmy to możesz nawet skończyć w sądzie kłócąc się ze sprzedającym kto ma rację. Jeśli jest to firma komputerowa i kupujesz dysk albo cokolwiek podobnego to faktycznie jest to zgodne z profilem działalności...
Sebastian

Postprzez Pawioo » 30 lis 2014, o 16:54

Co za bzdura! Skoro kupiłeś na fakturę, ale na osobę prywatna to masz prawo to oddać czy sprzedającemu się to podoba czy nie. Ja bym tego nie odpuszczała...
Pawioo

Postprzez Pawioo » 30 lis 2014, o 16:54

Co za bzdura! Skoro kupiłeś na fakturę, ale na osobę prywatna to masz prawo to oddać czy sprzedającemu się to podoba czy nie. Ja bym tego nie odpuszczał...
Pawioo

Powrót do Prawo